خدمات مشاوره فردی (نوجوان و بزرگسال)

خانه خدمات مشاوره فردی (نوجوان و بزرگسال)

خدمات مشاوره فردی (نوجوان و بزرگسال)

درمان اضطراب

بسیاری از انسان ها هنگام مواجهه با تصميمات مهم زندگي مانند انتخاب شغل، ازدواج، طلاق، فرزندآوري و امتحانات دچار اضطراب و دلشورگي می‌شوند. این نوع از اضطراب که توسط فرد کنترل می‌شود، اضطراب طبیعی است اما اگر اين اضطراب مزمن و شدید شود غیرعادی و مشکل‌ساز است و ميتواند بر عملكرد شخص تاثير منفي داشته باشد.

ناراحتی روانی و جسمانی که در اثر ترس مبهم و احساس ناایمنی در فرد به وجود می آید اضطراب ناميده مي شود، به طور کلی اضطراب به منزله احساسي رنج آور که با موقعیتي آسیب زا یا تهدیدآميز، مرتبط با موضوعي نامعین تلقي مي گردد.

درمان افسردگی

این روزها کلمه افسردگی را زیاد شنیده ایم، در اكثر متون روانپزشكي افسردگي با توجه به شيوع و گستره آن به عنوان سرماخوردگي رواني توصيف ميشود. آیا هر غم و رنج و ناراحتی الزاماً افسردگی نامیده می‌شود؟ افسردگي بيش از يك احساس بد است. يك اختلال هيجاني است كه افكار، رفتار و شرايط جسماني را تحت تاثير قرار می¬دهد. اين احساسات از غمگيني، ناراحتي و عصبانيتي كه اشخاص گاه گاه دارند متمايز است چرا كه فرد احساس بدتري دارد و به مدت طولاني ادامه پيدا ميكند.

درمان وسواس

اختلال وسواس (OCD) اختلالی عصبی است که توسط افکار و ترس‌های غیرمنطقی شما را به تکرار بعضی از رفتارها وا می‌دارد. افراد مبتلا به این اختلال از ترس آلوده و یا نجس شدن، به کارهای اجباری مثل شستن بیش از حد دست‌ها رو می‌آورند تا حدی که پوستشان خشک شده و ترک بردارد. این افراد برغم اینکه در تلاشند تا افکار وسواسی را از خود دور کنند این افکار دائما در سرشان تکرار می‌شود و این مشکل آنها را داخل چرخه ناراحت کننده افکار وسواسی و کارهای اجباری برای راحت شدن از آن افکار می‌اندازد.

درمان دوقطبی

بر اساس برآوردهای جدید، هر ساله به تعداد افراد دارای شخصیت دو قطبی افزوده می گردد، و بسیاری از افراد از این که دارای چنین شخصیتی هستند بی اطلاعند. در گذشته از شخصیت دو قطبی با عنوان افسردگی شیدائی نام برده می¬شد. همانگونه که از نام قبلی استنباط میشود چنین کسی دچار نوسانات خُلقی شدید می باشد. این نوسانات معمولاً هفته ها یا ماهها طول می¬کشد و با آنچه مردم عادی در زندگی روزمره تجربه میکنند، بسیارمتفاوت است.

جدا از حالت های طبیعی نوسان بالا و پایین که هر فردی آن را تجربه می کند نشانه های اختلال دوقطبی شدید می باشند. این نشانه ها می توانند سبب تخریب روابط بین فردی اختلال در عملکرد شغلی و تحصیلی و حتی اقدام به خودکشی گردند.

درمان فوبیا (ترس)

هراس عبارت است از ترس مقاوم و شدید از شی یا موقعیتی که در واقع، خطرناک نیست. چنین ترسی به میل شدیدی به اجتناب از موقعیت های هراسی می انجامد، با اینکه بیماران اغلب تشخیص میدهند که این اجتناب منطقی نیست. این عده شاید بتوانند زمانی که در محلی "امن" قرار دارند، ترس خود را نشان ندهند، اما همچنان معتقدند که در مواجه با محرک ترسناک، در معرض خطر واقعی هستند. هراسها برخلاف سایر ترسها که خصوصیت انطباقی دارند فلج کننده هستند، طوری که انجام فعالیت های معمول را با اشکال مواجه می سازند.

درمان اختلال خوردن

امروزه یکی از دغدغه های اساسی افراد به ویژه جوانان، چاقی یا لاغری است، در حالی که در روزنامه ها، مجلات و مکان های تبلیغاتی، اکثرا شاهد تبلیغاتی از رستوران ها با غذاهای چرب و پرکالری هستیم، اما تبلیغات مد، جوانان را به سمت لاغری و رژیم های غذایی سنگین سوق می دهد. اختلالات خوردن شامل اختلالاتی است که نقص در حوزه خوردن و یا رفتارهای وابسته به خوردن را شامل میشود که باعث مصرف و یا عدم مصرف نگران کننده مواد غذایی میشود و منجر به اختلال معنادار در سلامتی جسمی، روانی و عملکرد فرد می شود.

اعتیاد

در سراسر جهان معتادان خود را بیمار نمیدانند و حتی اکثر افراد عادی، اعتیاد را یک بیماری نمیدانند و همین طورز تفکر مشکل بزرگی را بر سر راه درمان معتادین و کنترل اعتیاد در دنیا به وجود آورده است. از نظر روان پزشکی اعتیاد یک بیماری مسری است که به علت وجود پدیده نیرومند وسوسه، قدرت بازگشت های مکرر را دارد. این بیماری دارای تمام مشخصات یک بیماری مسری میباشد که ما آن ها را در اینجا به طور اختصار بیان می نماییم.